آزمون عملکرد جنسی زنان

64 درصد میزان رضایت بر اساس 15 رای

زمان : 10 دقیقه
تعداد قابلیت تکرار: 2 بار
بها: 30000 تومان

معرفی

سلامت جنسی و عملکرد جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. سازمان بهداشت جهانی، سلامت جنسی را به صورت “وضعیت سلامتی جسمی، روانشناختی و اجتماعی در رابطه با مسائل جنسی” تعریف می‌کند.

این امر به برخورد مثبت و احترام آمیز نسبت به تمایلات و روابط جنسی و همچنین امکان داشتن تجربیات لذت بخش و ایمن جنسی، عاری از اجبار، تبعیض و خشونت نیاز دارد. عملکرد جنسی بخش مهمی از سلامت جنسی است.

اختلالات کارکرد جنسي، به عنوان اختلال ميل ، تحريک و ارگاسم و درد جنسي تعريف مي شود که ناشي از عوامل چندگانه آناتوميکي، فيزيولوژيکي طبي و روانشناختي است و مي تواند سبب ناراحتي شديد فردي شده، بر کيفيت زندگي و ارتباطات بين فردي اثر بگذارد.

پرسشنامه عملکرد جنسی زنان (FSFI) توسط روزن و همکاران در سال 1997 طراحی شده است.

جامعه هدف

زنان بزرگسال

معیارهای مورد سنجش

شاخص عملکرد جنسی زنان با 19 سوال، عملکرد جنسی زنان را در 6 حوزه مستقل میل، تحریک روانی ، رطوبت، ارگاسم، رضایتمندی و درد جنسی می سنجد.

نحوه اجرای آزمون

پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای پرسشنامه عملکرد جنسی زنان روزن طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.

پرسشنامه حاضر احساسات و پاسخ هاي جنسی شما را در طی چهار هفته گذشته مورد سنجش قرار میدهد. در این پرسشنامه، منظور از فعالیت جنسی ملاطفت، معاشقه و نزدیکی است.

نحوه تحلیل

تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.

منبع:

Rosen, C. Brown, J. Heiman, S. Leiblum, C. Meston, R. Shabsigh, D. Ferguson, R. D’Agostino, R. (2000). The Female Sexual Function Index (FSFI): a multidimensional self-report instrument for the assessment of female sexual function. Journal of sex & marital therapy26(2), 191-208.


شما دسترسی لازم را به این آزمون ندارید. لطفاََ آزمون را خریداری نمایید.

نتیجه ای برای این آزمون ثبت نشده است. لطفاََ ابتدا در آزمون شرکت کنید.