آزمون اضطراب بک

74.67 درصد میزان رضایت بر اساس 30 رای

زمان : 5 دقیقه
تعداد قابلیت تکرار: 4 بار
بها: 32000 تومان

معرفی

اضطراب واکنش هیجانی طبیعی بدن در برابر کشمکش ها و موقعیت های خطرناک هستند. اضطراب علایم مختلف جسمی (مثل تپش قلب) و فکری (مثل نگرانی درباره آینده) در ما ایجاد می کند. اضطراب به صورت ترس و نگرانی بیش از حد، غیرمنطقی و غیرقابل کنترل باشد و در زندگی روزمره شخص اختلال ایجاد کند.

افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی، ترس، نگرانی، اندوه و پریشانی را به طور مداوم تجربه می‌کنند. سنجش نشانه های اضطراب می تواند نقش مهمی در تشخیص و درمان مشکلات روان شناختی داشته باشد.

آزمون غربالگری اضطراب بک برای سنجش میزان اضطراب به دست بک و همکارانش در سال ۱۹۸۸طراحی شده است.

جامعه هدف

بزرگسال

معیارهای مورد سنجش

این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از شدت اضطراب به دست می دهد.

نحوه اجرای آزمون

پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده آزمون اضطراب بک طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.

 فهرست علائم زیر، وضعیت اضطراب شما در طى هفته گذشته را، مورد ارزیابى قرار مىدهد. لطفاً هر مورد را به دقت بخوانید، سپس با انتخاب مناسبترین پاسخ، مشخص کنید که هر یک از موارد در طول هفته گذشته چه مقدار شما را ناراحت کرده است.

نحوه تحلیل

تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.

منبع:

 Beck, A.T., Epstein, N., Brown, G., & Steer, R.A. (1988). An inventory for measuring clinical anxiety: Psychometric properties. Journal of Consulting and Clinical Psychology, 56, 893-897

توضیحات تکمیلی

شما دسترسی لازم را به این آزمون ندارید. لطفاََ آزمون را خریداری نمایید.

نتیجه ای برای این آزمون ثبت نشده است. لطفاََ ابتدا در آزمون شرکت کنید.