آزمون انگیزش تحصیلی

96 درصد میزان رضایت بر اساس 5 رای

زمان : 10 دقیقه
تعداد قابلیت تکرار: 1 بار
بها: 33000 تومان

معرفی

انگيزش، دلايل رفتار افراد را نشان مي دهد و مشخص مي كند كه چرا آنها به روشي خاص عمل مي كنند. رفتار داراي انگيزه، رفتاري با انرژي، جهت دار و دنباله دار است.  انگيزش تحصيلي به رفتارهايي اطلاق مي شود كه منجر به يادگيري و پيشرفت مي شود. با انگیزش تحصیلی، افراد تحرك لازم را براي به پايان رساندن موفقيت آميز يك تكليف، رسيدن به هدف يا دستيابي به درجه معيني از شايستگي در كار خود دنبال مي كنند تا بالاخره بتوانند موفقيت لازم را در امر يادگيري و پيشرفت تحصيلي كسب نمايند.
انگيزش به دو گروه اصلي، يعني انگيزه دروني و بيروني تقسيم می شود.
 انگيزه دروني جذابيت لازم را براي انجام يك فعاليت، ايجاد كرده در حالي كه فرد تحت تأثير انگيزه بيروني با هدف مستقلي به فعاليت خاصي دست مي زند.

پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی هارتر شامل 33 سوال در سال ۱۹۸۱ ساخته شد.

جامعه هدف

کودکان

معیارهای مورد سنجش

این پرسشنامه ۳ مولفه مربوط به انگیزش درونی شامل چالش جویی، کنجکاوی، تمایل به تسلط مستقلانه و ۳ مولفه مربوط به انگیزش بیرونی شامل وابستگی به قضاوت معلم، تمایل به خوشایندی معلم و تمایل به کار آسان را می سنجد.

نحوه اجرای آزمون

پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده آزمون انگیزش تحصیلی هارتر طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 10 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.

نحوه تحلیل

تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.

منبع

Harter, S. (1981). A new self-report scale of intrinsic versus extrinsic orientation in the classroom: Motivational and informational components. Developmental psychology17(3), 300.


شما دسترسی لازم را به این آزمون ندارید. لطفاََ آزمون را خریداری نمایید.

نتیجه ای برای این آزمون ثبت نشده است. لطفاََ ابتدا در آزمون شرکت کنید.