سامانه باور

آزمون طلاق عاطفی

زمان : 10 دقیقه

قیمت:35,000 تومان

معرفی


افراد ازدواج را به عنوان صمیمانه ترین رابطه بزرگسالی محسوب می کنند. گاهی اوقات زوجین بدون هیچگونه احساس و عاطفه ای نسبت به هم، به طور کامل جدای از هم به زندگی خود ادامه می دهند. به عبارتی گاهی اوقات زندگی زناشویی رو به سردی می گراید و گاهی این حالت تا جایی ادامه می یابد که زوجین زیر یك سقف فقط در کنار هم هستند، اما با هم زندگی نمی کنند؛ این وضعیت را طلاق عاطفی می نامند. در طلاق عاطفی طرفین هیچ گونه عشق و علاقه و صمیمیتی نسبت به یکدیگر ندارند و از مجاورت با هم هیچ گونه لذتی نمیبرند، اما علیرغم این عدم عشق و علاقه به زندگی با یکدیگر تن داده اند و جدا نمی شوند .


پرسشنامه طلاق عاطفی از کتاب موفقیت یا شکست در ازدواج نوشته جان گاتمن گرفته شده است.


جامعه هدف


زوجین


معیارهای مورد سنجش


این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از احتمال وجود طلاق عاطفی بین زوجین به دست می دهد.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده پرسشنامه طلاق عاطفی گاتمن طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 10 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


پرسشنامه دربرگیرنده عبارت هایی در مورد جنبه های مختلف زندگی مشترک است که باید در هر مورد به صورت بله یا خیر به آن پاسخ دهید.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Gottman, J., Gottman, J. M., & Silver, N. (1995). Why marriages succeed or fail: And how you can make yours last. Simon and Schuster.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.