سامانه باور

آزمون اضطراب اجتماعی

زمان : 5 دقیقه

قیمت:41,000 تومان

معرفی


اختلال هراس اجتماعی از جمله اختلال های اضطرابی اسـت كـه ترس از تحقير و شرمساري در حضـور ديگران علامت اصلی اين اختلال است. اين اضـطراب بيشـتر در روابـط بـين فردی ايجاد می شود، اما با هر علتی كه ايجاد شود موجب كاهش كارآمدی و بـازداری مهارت هـای اجتماعي می شود، حتی در مواردی كه فرد مهارت اجتماعي بالایی دارد. هراس اجتماعی، به عنـوان تجربـه ناراحـت كننـده اضـطراب در حضـور ديگـران تعريـف مـي شـود. افراد مبـتلا بـه هـراس اجتمـاعی، عليـرغم تمايـل بـه شروع و ادامه تعامل اجتماعی، به علت نداشتن مهارت های اجتماعی لازم و يا به دليل خجـالتی بـودن نمی توانند تعامل اجتماعی مناسبی داشته باشند و بنابراين گوشه گير می شوند. ویژگی اصلی هراس اجتماعی، ترس بارز و پایدار از موقعیت‌های اجتماعی است که در آن‌ها احتمال دستپاچگی برای شخص وجود دارد، چون افراد مبتلا به هراس اجتماعی بر این باور هستند که رفتارشان از نظر اجتماعی پیامدهای مصیبت باری خواهد داشت.


مقابله با هراس اجتماعی مي تواند در بهبود عملكرد افراد و كاهش اضطراب موقعيتی آن هـا اهميـت فراواني داشته باشد.


 پرسشنامه هراس اجتماعی SPIN ابزار غربالگری است که برای ارزیابی هراس اجتماعی ساخته‌ شده است.


جامعه هدف
بزرگسالان


معیارهای مورد سنجش
این پرسشنامه به صورت منحصر به فرد نشانگان هراس اجتماعی (اضطراب اجتماعی)، و ۳ بعد آن شامل ترس، اجتناب و ناراحتی فیزیولوژیک را می سنجد.


نحوه اجرای آزمون
پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده آزمون هراس اجتماعی Social Phobia Inventory) SPIN) طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 5 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


شما باید مشخص کنید مسایل مطرح شده در پرسشنامه طی هفته گذشته تا چه میزانی برای شما مشکل ایجاد کرده است.


نحوه تحلیل
تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Connor, K. M., Davidson, J. R., Churchill, L. E., Sherwood, A., Foa, E., & Weisler, R. H. (2000). Psychometric properties of the Social Phobia Inventory (SPIN). New self-rating scale. The British journal of psychiatry : the journal of mental science176, 379–386.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.