سامانه باور

آزمون اضطراب دوران بارداری

زمان : 5 دقیقه

قیمت:33,000 تومان

معرفی


اضطراب واکنش هیجانی طبیعی بدن در برابر کشمکش ها و موقعیت های خطرناک هستند. اضطراب علایم مختلف جسمی (مثل تپش قلب) و فکری (مثل نگرانی درباره آینده) در ما ایجاد می کند. اضطراب به صورت ترس و نگرانی بیش از حد، غیرمنطقی و غیرقابل کنترل باشد و در زندگی روزمره شخص اختلال ایجاد کند. تغییرات زیادی در دوره بارداری در ابعاد سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و درمجموع در کیفیت زندگی زنان باردار در سنین مختلف بارداری رخ می دهد که منجر به افزایش نگرانی و اضطراب می گردد. اختلالات اضطرابی در طول دوران بارداری شـايع هسـتند و سـهم زيادی از مشکلات بهداشتی را تشکيل می دهند. شيوع اختلالات اضطرابی در دوران بارداري، بالاتر از ۳۰درصـد تخمین زده شده است. وجود اضطراب شدید، مداوم و قابل توجه در مادر می تواند برای مادر و جنین مضر باشد.


پرسشنامه اضطراب بارداری (PRAQ) ترس ها و نگرانی های مربوط به بارداری را می سنجد.


جامعه هدف
بانوان باردار


مقیاس های مورد سنجش


پرسشنامه اضطراب دوران بارداری میزان اضطراب بارداری را در مجموع و همچنین در پنج بعد ترس از زایمان، ترس از زاییدن یک بچه معلول جسمی یا روانی، ترس از تغییر در روابط زناشویی، ترس از تغییرات در خلق و خود و پیامدهای آن بر کودک، و ترس خود محورانه یا ترس از تغییرات در زندگی شخصی مادر را مورد سنجش قرار می دهد.


نحوه اجرای آزمون
پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده پرسشنامه اضطراب حاملگی (PRAQ) طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 5 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


نحوه تحلیل
تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:Van den Bergh, B. R. H. (1990). The influence of maternal emotions during pregnancy on fetal and neonatal behavior. Journal of Prenatal & Perinatal Psychology and Health5(2), 119-130.


جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.