سامانه باور

آزمون ضربه عشق

زمان : 5 دقیقه

قیمت:30,000 تومان

معرفی


عشق یکی از هیجان های ارزشمند در زندگی ماست که البته روی تلخی نیز دارد و آن جدایی است. نشانگان ضربه عشق اولین بار توسط روانپزشکی به نام دکتر ریچارد راس معرفی شد. او نشانگان ضربه عشق را به عنوان مجموعه علایمی که پس از فروپاشی یک رابطه عاشقانه در فرد به وجود می آید توصیف کرد. در برخی موارد، این نشانگان می تواند به طور کلی کیفیت زندگی افراد مبتلا را کاهش دهد و به طور چشمگیری باعث کاهش فعالیت های اجتماعی، تحصیلی و حرفه ای شود. از جمله علایم این نشانگان شامل اجتناب و ترس از روابط دوستانه آینده، خشم و بی قراری، احساس ناامنی عمیق، احساس درماندگی، و اختلالات خواب و اشتها، بی‌حوصلگی و خستگی و از دست دادن تمرکز، امیدواری، انگیزه و انرژی می باشد. دکتر راس جهت سنجش شدت این نشانگان پرسشنامه ای را به نام پرسشنامه ضربه عشق (love trauma inventory) تهیه کرده است.


معیارهای مورد سنجش


این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از میزان آشفتگی جسمی، هیجانی، شناختی و رفتاری فراهم می‌کند.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای پرسشنامه راس طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 5 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


جهت پاسخدهی شدیدترین ضربه عشقی خود و علایم خود در طی یک هفته اخیر در رابطه با آن ضربه عشقی را در نظر داشته باشید.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


 Rosse RB, Published by Perseus Publishing, a Member of the Perseus Books Group. The love trauma syndrome: free yourself from the pain of a broken heart. Cambridge, Massachusetts: 1999.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.