سامانه باور

آزمون اضطراب کودکان

زمان : 10 دقیقه

قیمت:39,000 تومان

معرفی


اضطراب واکنش هیجانی طبیعی بدن در برابر کشمکش ها و موقعیت های خطرناک هستند. اضطراب علایم مختلف جسمی (مثل تپش قلب) و فکری (مثل نگرانی درباره آینده) در ما ایجاد می کند. اضطراب به صورت ترس و نگرانی بیش از حد، غیرمنطقی و غیرقابل کنترل باشد و در زندگی روزمره شخص اختلال ایجاد کند.


اختلالات اضطرابی، شایع ترین اختلالات روانپزشـکی در دوران کـودکی هسـتند. تقریبا 5درصد از کودکان ملاك هاي تشخیصی یک اختلال اضـطرابی را تجربه می کنند.


مقیاس اضطراب کودکان، توسط اسپنس و همکاران (2001) جهت سنجش اضطراب کودکان پیش دبستانی طراحی شده است و توسط والدين تکميل مي شود.


جامعه هدف


والدین کودکان ۲ تا ۵ ساله


معیارهای مورد سنجش


این آزمون وجود و شدت علایم اختلالات اضطرابی را در اطفال می سنجد. همچنین علایم اختلال اضطراب جدايي، اضطراب منتشر، هراس اجتماعي، ترس از آسيب جسماني و وسواس را در کودکان 2 تا 5 سال مورد ارزيابي قرار مي دهد.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای مقیاس اضطراب کودکان پیش‌دبستانی طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 10 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود در رابطه با فرزند خود پاسخ دهید.


 

نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Spence, S. H., Rapee, R., McDonald, C., & Ingram, M. (2001). The structure of anxiety symptoms among preschoolers. Behaviour research and therapy39(11), 1293-1316.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.