سامانه باور

آزمون افسردگی بک

زمان : 10 دقیقه

قیمت:37,000 تومان

معرفی
اختلال افسردگی یک بیماری شایع در سراسر جهان است و بیش از 264 میلیون نفر به آن مبتلا هستند. افسردگی با نوسانات خلقی معمول و واکنش‌های عاطفی کوتاه مدت نسبت به چالش‌های زندگی روزمره متفاوت است و با علائمي مانند غم و انـدوه، احـساس بی ارزشی، دشواری در تمركز، عدم توانـایی در انديـشيدن، احساس گناه، بی خـوابی و بی اشتهایی همراه است.


 افسردگی می‌تواند باعث عملکرد ضعیف افراد آسیب دیده در محل کار، مدرسه و خانواده باشد. افسردگی دارای جلوه های گوناگونی است که افراد به آسانی از تشخیص آن غافل می شوند.


آزمون افسردگی بک، یکی از معتبرترین آزمون های تشخیصی برای ارزیابی شدت و علائم افسردگی در نوجوانان و بزرگسالان می باشد.


جامعه هدف


نوجوانان و بزرگسالان


معیارهای مورد سنجش


این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از شدت افسردگی و همچنین ۳ بعد افسردگی یعنی نشانه های هیجانی، نشانه های شناختی و نشانه های جسمانی به دست می دهد.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده آزمون افسردگی بک ویرایش دوم طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 10 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


 این پرسشنامه شامل ۲۱ گروه جمله است. لطفاً هر گروه از جملات را با دقت بخوانید. سپس در هر گروه یک جمله را انتخاب کنید که بهتر از همه گویای احساس شما طی ۲ هفته گذشته تا به امروز است.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ آزمون به شما اعلام می گردد.


منبع:


Beck, A.T., Steer, R.A., & Brown, G.K. (1996). Manual for the Beck Depression Inventory-II. San Antonio, TX: Psychological Corporation.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.