سامانه باور

آزمون شخصیت مرزی

زمان : 5 دقیقه

قیمت:30,000 تومان

معرفی


اختلال شخصیت مرزی یک الگوی فراگیر بی ثباتی در روابط بین فردی و خودانگاره و خلق و خوی تکانشگرانه مشخص است، که در اوایل دوره بزرگسالی شروع شده و در محیط ها و موقعیت های مختلف ظهور می کند. شیوع این اختلال در جامعه تقریبا ۲ درصد و در زنان شایع تر می باشد. زمینه های بروز این اختلال متفاوت و با ویژگی های آشفتگی در حالتهای هیجانی، اضطراب، خشم، افسردگی و رفتارهای خطرناك مانند آسیب رساندن به خود و سوء مصرف دارو، همراهی دارد. 
مقیاس شخصیت مرزی (STB) توسط جکسون و کلاریج جهت غربالگری اختلال شخصیت مرزی ایجاد گردیده است.


جامعه هدف


افراد بزرگسال


معیارهای مورد سنجش


این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از ویژگی های اختلال شخصیت مرزی و همچنین ۳ مولفه ناامیدی و سردرگمی، تکانشگری و هیجان زدگی و علائم تجزیه ای و پارانوییدی به دست می دهد.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده مقیاس شخصیتی مرزی (STB) است و پاسخدهی به آن حدود ۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


پرسشنامه دربرگیرنده عبارت هایی در مورد نگرشهای شخصی شما است و شما باید پاسخ مناسب را با انتخاب یکی از گزینه ها مشخص نمایید.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Rawlings D, Claridge G, Freeman JL. Principal components analysis of the Schizotypal,Personality Scale(STA) and the Borderline Personality Scale(STB). Personality and Individual Differences 2001; 31: 409-419جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.