سامانه باور

آزمون اختلالات یادگیری

زمان : 5 دقیقه

قیمت:31,000 تومان

معرفی


بسیاری از کودکان با مشکلات یادگیری در مدرسه رو به رو هستند و این امر گاهی به شکست تحصیلی و تـرک تحصیل منتهی می شود.  اداره آموزش و پرورش آمریکا اختلال یادگیری را چنین تعریف می‌کند: اختلال در یک یا چند فرآیند اساسی روانشناختی که در فهم یا کاربرد زبان گفتاری یا نوشتاری ایجاد مشکل کرده و ممکن است به صورت توانایی ناقص در گوش دادن، فکر کردن، صحبت کردن، خواندن، نوشتن، هجی کردن کلمات یا محاسبات ریاضی، ظاهر گردد.


برخی دانش آموزان به رغم آنکه از بهره هوشی متوسط و یا بالاتر از متوسط بهره مند هستند با روشهای معمول و متداول آموزشی قادر به درک و فهم و یادگیری برخی از مطالب درسی نمی باشند.  شیوع اختلال یادگیری در اوایل ورود به مدرسه معمولا به شکل نمره های پایین و یادگیری ضعیف مشخص می شود. شناخت نوع اختلال یادگیری و ریشه یابی آن ها به ویژه در دوره دبستان می تواند به در رفع این ناتوانی موثر باشد.
پرسشنامه اختلالات یادگیری کلورادو توسط ویلکات و همکاران (۲۰۱۱) تهیه شده و مشکلات یادگیری را متشکل از پنج عامل اساسی خواندن، حساب کردن، شناخت اجتماعی، اضطراب اجتماعی و عملکردهای فضایی می داند که موجب اختلالات یادگیری می شوند.


جامعه هدف


والدین کودکان و نوجوانان


معیارهای مورد سنجش


هدف از پرسشنامه زیر ارزیابی و سنجش اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان و غربالگری انواع آن است. پرسشنامه، اختلالات یادگیری را در ۵ بعد خواندن، شناخت اجتماعی ،اضطراب اجتماعی،  مشكلات فضایی و رياضی نشان می دهد.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده پرسشنامه اختلالات یادگیری کلورادو ( Colorado Learning Difficulties Questionnaire) یا  CLDQ است  و پاسخدهی به آن حدود ۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود در رابطه با فرزند خود پاسخ دهید.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Willcutt, E. G., Boada, R., Riddle, M. W., Chhabildas, N., DeFries, J. C., & Pennington, B. F. (2011). Colorado Learning Difficulties Questionnaire: validation of a parent-report screening measure. Psychological assessment23(3), 778.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.