سامانه باور

آزمون افکار منفی تکرار شونده

زمان : 5 دقیقه

قیمت:30,000 تومان

معرفی


افکار منفی تکرارشونده یک فعالیت شناختی درجازننده، مزاحم، افراطی و نسبتاً کنترل ناپذیر است که بر جنبه های منفی تجارب خود، دنیا و دیگران متمرکز است. به عبارت دیگر، افکار منفی تکرار شونده شامل افکار تکراری و افراطی درباره مشکلات اخیر، اتفاقات ناخوشایند گذشته و نگرانی درباره رویدادهای ناخوشایند آینده است. افکار منفی تکرار شونده یک فرآیند فکری تکراری، کنترل ناپذیر و متمرکز بر محتوای منفی است که برخی از مصادیق آن شامل نگرانی، نشخوار فکری، تهدیدیابی، خودپایشی میباشد که هسته اصلی اختلالهای افسردگی و اضطرابی می باشد.


یکی از پرکاربردترین ابزار اندازه گیری افکار منفی تکرارشونده، پرسشنامه کوتاه افکار تکرار شونده منفی است که در سال ۲۰۱۴ توسط مک اووی ساخته شد.


جامعه هدف


نوجوانان و بزرگسال


معیارهای مورد سنجش


اين پرسشنامه داراي ۱۰ سوال بوده و هدف آن سنجش ميزان افکار تکرار شونده منفی است.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه کوتاه پرسشنامه افکار تکرار شونده منفی مک اووی طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Mahoney AE, McEvoy PM, Moulds ML. (2012). Psychometric properties of the Repetitive Thinking Questionnaire in a clinical sample. Journal of anxiety disorders, 26, 2, 359-367.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.