سامانه باور

آزمون رضایت زناشویی انریچ

زمان : 20 دقیقه

قیمت:46,000 تومان

معرفی


 رضايت زناشویی، در واقع نگرشی مثبت و لذت بخش است كه زن و شوهر از جنبه های مختلف روابط زناشویی دارند و عوامل متعددی از جمله احترام متقابل، باورهای زوج، سن ازدواج، مدت زمان زندگی مشترك، اقوام و آشنايان، اعتقادات، هم خوانی مذهبی، تعداد و وضعيت سلامت فرزندان در رضايت مندی از زناشویی مؤثرند و بر روابط والدین و فرزندان اثر میگذارد. این ارتباط در سلامت فردی و روانی فرزندان، سلامت زوجین و سلامت خانواده تأثیر دارد.
پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ توسط اولسون، فورنیر و درانکمن در سال ۱۹۸۹ طراحی شده که به منظور ارزیابی زمینه های بالقوه مشکل زا یا شناسایی نقاط مثبت و جهت پربارسازی روابط زناشویی به کار می رود که به همین دلیل این پرسشنامه ENRICH (Enriching and Nurturing Relationship Issues‚ Communication‚ and Happiness) نامیده شد.


جامعه هدف


زوجین


معیارهای مورد سنجش


این پرسشنامه برای سنجش میزان رضایت از رابطه زناشویی است و جهت ارزیابی رضایت زناشویی به صورت کلی و  ۹ بعد آن شامل مسائل شخصیتی، ارتباط زناشویی، حل تعارض، مدیریت مالی، فعالیت‌های مربوط به اوقات فراغت، روابط جنسی، ازدواج و فرزندان، بستگان و دوستان و جهت گیری مذهبی ساخته‌شده است.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای مقیاس فرم کوتاه رضایت زناشویی انریچ (ENRICH) طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۲۰ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود به صورت جداگانه از همسر پاسخ دهید.


این پرسشنامه شامل جملاتی درباره جنبه های مختلف زندگی شماست که ممکن است با آن موافق یا مخالف باشید . هر جمله را با دقت بخوانید و سپس میزان موافقت یا مخالفت خود را مشخص کنید. در صورتی که فرزندی ندارید، می توانید از گزینه «نه موافق و نه مخالف» در رابطه با سوالات مربوط به فرزند استفاده نمایید.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Fowers, B. J., & Olson, D. H. (1993). ENRICH Marital Satisfaction Scale: A brief research and clinical tool. Journal of Family psychology7(2), 176.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.