سامانه باور

آزمون ADHD نوجوانان

زمان : 10 دقیقه

قیمت:30,000 تومان

معرفی


اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)  شایع ترین اختلال روانشناختی در کودکان است و بیش از ۵۰ درصد کودکان دچار این اختلال، نشانه های آن را در دوران بزرگسالی نیز نشان می دهند. مشخصه‌ی این اختلال، الگوی پایدار کاهش توجه و افزایش تکانش گری و بیش‌فعالی است. متاسفانه عدم تشخیص به موقع این اختلال و عدم درمان آن منجر به کاهش عملکرد و پیشرفت تحصیلی و طرد اجتماعی در کودکان و نوجوانان می شود. انجام دادن نامناسب تکالیفی که نیازمند تلاش مستمر هستند اغلب توسط دیگران به اشتباه به صورت تنبلی، بی مسئولیتی، یا عدم همکاری تعبیر می شود که خود منجر به برخورد نامناسب و تنبیهی با این کودکان می شود.


 آزمون غربالگری اختلال نقص توجه و بیش فعالی نوجوانان (SNAP-IV)  که در  سال ۱۹۸۱ توسط سوانسون، نولان و پلهام طراحی شد، ابزاری مناسب جهت غربالگری اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) در نوجوانان است.جامعه هدف


نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۸ سالمعیارهای مورد سنجش


این آزمون شدت اختلال در توجه و تمرکز و تکانشگری و بیش فعالی و احتمال اختلال نقص توجه و بیش فعالی را در نوجوانان ارزیابی می کند.

نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه چهارم پرسشنامه استاندارد اختلال نقص توجه و بیش فعالی سوانسون و همکاران (Swanson, Nolan and Pelham Teacher and Parent Rating Scale (SNAP)) طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.


منبع:


Swanson J, Nolan W, Pelham WE. (1981). The SNAP rating scale for the diagnosis of attention deficit disorder. Paper presented at the meeting of the American Psychological Association, Los Angeles.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.