سامانه باور

آزمون اعتیاد به اینترنت

زمان : 5 دقیقه

قیمت:30,000 تومان

معرفی:


 دسترسی به اينترنت، پديده ای رو به گسترش است و هر روز تعداد بيشتری از افراد در زمره استفاده كنندگان اينترنت قرار می گيرند. امروزه اینترنت تاثیرات بسیار وسیع و همه جانبه ای بر زندگی و روان ما انسانها گذاشته است. در کنار اثرات مفید، اعتیاد به آن و استفاده نادرست، یکی از بزرگترین مشکلاتی است که گریبان گیر بسیاری از افراد شده است. اعتياد به اينترنت، به استفاده بـيش از حد از اينترنت يا استفاده نامعقول و بيمارگونه از اينترنت اشاره دارد كه در زندگی روزمره كاربران اختلال ايجـاد می کند.  


 تست اعتیاد به اینترنت توسط دکتر کیمبرلی یانگ ابداع شده است و داراي 20 سوال بوده و هدف آن سنجش میزان اعتیاد به اینترنت در افراد مختلف می باشد.


جامعه هدف


بزرگسالان


معیارهای مورد سنجش


این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از شدت اعتیاد به اینترنت و ۶ بعد آن شامل بارز بودن، استفاده مفرط، اهمال کاری،‌ انتظار، فقدان کنترل و غفلت در زندگی اجتماعی به دست می دهد.


نحوه اجرای آزمون


پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده آزمون اعتیاد به اینترنت کیمبرلی طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 5 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.


در این پرسشنامه 20 سوال مطرح شده لطفا جملات زیر را بخوانید و سپس با انتخاب مناسب ترین گزینه مشخص کنید طی هفته گذشته تا امروز وضعیت شما با کدام یک از حالتها هماهنگی دارد.


نحوه تحلیل


تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد


منبع:
Young, K. S. (1998). Internet addiction: The emergence of a new clinical disorder. CyberPsychology & Behavior, 1(3), 237–244.جهت استفاده از این محصول باید در سامانه باور عضو شوید. اگر از قبل در این سامانه حساب ایجاد نموده اید بر روی ورود به باور کلیک کنید در غیر این صورت روی گزینه عضویت کلیک نمایید.